YAZARLAR

Tüm Yazıları Ahmet Baskındağlı

HALKIMIZ SANDIKTA VERDİĞİ OYLA SİYASİLERİ UYARDI

18.04.2019 11:20

 

            Seçimlerden yirmi ay önce AKPARTİ Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan teşkilatlarını uyarmıştı. Metal yorgunu olan arkadaşlar görevlerini bıraksın demişti. Koltukta, mevki ve makamlarda oturanlar bu saltanatlı yerleri bırakmak istemiyorlar, ama İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir büyükşehir başkanlarının istifaları istenip görevden alınmışlardı.

            Sayın Cumhurbaşkanı bu uyarısıyla, sadece Ankara’nın çalışmasıyla ve rüzgarıyla değil, tabanın tüm teşkilatların taşın altına elini koyup çalışmaları isteniyordu. Gerçek dost acı söyler, acı yazar. Ne yazarsa, ne söylerse; dinini, vatanını, milletini, mukaddes değerlerini ve beldelerini, dürüst çalışanları sevdiğinden yazar ve söyler.

            Ölçümüz hak ve adalet olmalı. Dünya işlerinde de, ahret işlerinde de aşırılıklardan kaçınalım. Orta yolu tercih edelim. Çalışmalarımız gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için olmalıdır. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az. Görelim Mevla’m neyler, neylerse güzel eyler, hakkımızda hayreyler inşallah.

            31 Mart 2019 Mahalli idareler yerel seçim sonuçları iktidarımız, muhalefetimiz, milletimiz, ilçemiz ve Türkiye’miz için tam bir mesajdır, derstir, rahmettir. Sandık tam bir röntgen cihazı görevi yapmış ve hatta daha da derinlere inerek adeta tüm dünyanın MR’ını çekerek iktidar partisi başta olmak üzere tüm siyasi oluşumların analizini yapmış ve en önemlisi bürokrasideki kriptoların ve dalkavik tipli bukalemunların maskelerini düşürerek gerçek yüzlerin görülmesini sağlamıştır.

            Sandıktan beytülmalden, hakkı olmayan kimseye maaş ve ücret ödenemez. Gerçek fakirlere, miskinlere, mültecilere yardım edilebilir. Devlet ve belediyeler hiç kimsenin babasının çiftliği değildir. Kul hakkına riayet edilmesi. Ekonomi, yönetimde şeffaflık, ailenin korunması, çocuklara ve kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi, alın terine ve üretime önem verilmesi, her türlü terörün ve uyuşturucu mafyasının kökünün kazınması, eğitim, gençlik nereye gidiyor sorununa çare bulunması, her türlü israf saltanatının önüne geçilmesi, laçkalaşmış bürokrasideki disiplinin sağlanması, saygı, sevgi, güven, dürüstlük, doğruluk, dini ve milli ahlaki konuları gibi sorunların çözümlenmesi gerektiğinin röntgenini tüm partilere, milletimiz sandıkta oylarıyla çektiği MR ile ‘Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir! Tekdir ile uslanmayanın budan sonraki seçimde hakkı kötektir.’ Mesajını şimdiden verdi.

            İrade gaspı, maddi olarak hiçbir değerle ölçülemez ve hiçbir maddi değerle satın alınamaz veya karşılığı ödenemez. Oy namustur. Bu yüzden bizim insanımız bilir ki, kul hakkına Allah bile müdahale edip, af yoluna gitmez ve affetmez. Ancak kullar affederse ne ala. Yalnız kulların affıyla da yine iş bitmez.  Ondan sonra da kamu hakkı devreye girer ki, işte onun telafisi de tevili de imkânsızdır. Tabi bu söylediklerime inanıp inanmamak ta bir irade meselesi olduğu için, kimsenin iradesini zorlamak ve kabul ettirmek gibi bir niyetimiz yoktur.

            Hırslan, kinle, öfkeyle, gaspla, kavgayla, dünyanın hiçbir yerinde yönetilen bir toplum ve şehir yoktur. Kendimizi yıpratmayalım, böyle güzel ilçemize ve Türkiye’mize yazık etmeye hiç birimizin hakkı yoktur. Hilelerle, hurdalarla, kaçarak göçerek belediye yönetilemez. Hiçbir hal gizli kapaklı kalmaz ve mutlaka bir yerden patlak verir. Panik yapmaya gerek yok. Doğru sallanır yıkılmaz. Gerçekleri hiç kimse gizleyemez, saklayamaz. Doğru ve gerçekler elbet bir gün ortaya çıkar.

            Toplumlar layık olduğu idare sistemiyle yönetilir ve layık olduğu idareciyi başına seçer. Türkiye genelinde 31 Mart 2019 mahalli seçiminde 1389 belediyeye seçilen bütün belediye başkanları bu ülkenin insanı. Ateşten gömleği giydiler, halkın işlerini üstlendiler, sorumlulukları büyük. Türkiye’ye hizmet verecekler. Ahret hesabını dikkate alarak görev yapmalarını tavsiye ediyor, hepsine kolaylıklar diliyor, Allah yardımcıları olsun.

            NOT: İlahi mesaj

            ‘Zorluklar karşısında yılgınlığa düşmeyin, bu uğurda başınıza gelebilecek acı olaylardan ötürü üzüntüye de kapılmayın. Zira eğer gerçekten inanıyorsanız, eninde sonunda üstün gelecek olan sizlersiniz.’ (Al-i İmran S 139)

            ‘Ayıbın büyüğü, aynısı sende varken başkasını ayıplamandır.’ (Hz Ali ra)

            ‘Zalim yine bir zulme giriftar olur ahir.

            Elbette olur ev yıkanın hanesi viran’ (Ziya Paşa)

Haberler

Gündem

Burak Gencer Dünya Kupası Seçmelerine Gidiyor

Gündem

Başkan Kanar'dan Paşalar Kazısına Tam Destek

Gündem

Cezaevi 62 Yıl Sonra Kapatıldı

Dünya

İlçede Esnaf Denetimleri Sürecek

Spor

Tepecik Birinci Amatör'de

Gündem

Mustafakemalpaşa'daki Yatırımlar Hızla Sürecek

Gündem

Eğitim Camiası Yıl Sonunu Değerlendirdi

Gündem

15 Milyon yıllık “Paşalar Fil'i Bursa'nın Simgesi Olmaya Aday

Gündem

Atık Lastikleri Yakarken Otları Tutuşturdular

Gündem

Yalıntaş'ın Sultanı “Sarı Fırtına” İsmail Balaban

Gündem

Meşe Fidanları Toprakla Buluştu

Gündem

Yılın Yorgunluğunu Attılar