Dünya

Dünya Haberleri

Dırakman’dan Vergi Rekortmenlerine Teşekkür

13.03.2018 13:53

İlçenin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Dırakman, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen töreninde ödül alan kurum ve şahıslara teşekkür etti.

Ekonomiye, istihdama ve en önemlisi de ilçe ekonomisine kattıkları değer dolayısıyla ilçede faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşların teşekkürü hak ettiğini belirten Dırakman, vergi kategorilerinde ödül alan tüm firma ve firma yetkililerini tebrik etti. Dırakman yaptığı açıklamada, “Ödül almaya hak kazanan değerli oda üyelerimizi kutluyorum. “İlçemiz Mustafakemalpaşa coğrafi yapısı gereği elverişli topraklara sahip olması ve Organize sanayi bölgemizin  yatırım alanlarının genişlemesi ile gelişimini hızla sürdürmektedir. Ülkemizin şuanda içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal yapıda da, Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde büyük bir destek ve organizasyon bulunmaktadır. Hızla kalkınan ülkemizin 2023 vizyonuna hazırlandığı bir dönemde, her kesime yönelik olmakla birlikte özellikle sanayi alanında vergi ve yatırım desteklerine ayrılan kaynaklar, ülkenin kalkınması ve hayat standardının yükseltilmesi bağlamında oluşturulan projeler, müteşebbislerin faaliyetleri sonucu elde ettikleri kazançlar üzerinden ödedikleri vergilerle karşılanmaktadır. Vergi varsa, vergi ödeyen varsa hizmet kalitesi yüksektir. Vergi ödeyenler çoğalırsa yatırıma ayrılan kaynaklar da o kadar artar. Türkiye'nin uluslararası arenada kuşatılmaya ve diz çöktürülmeye çalışıldığı, siyasi ve ekonomik olarak baskı altına alınmaya çalışıldığı bir zaman diliminden geçtiğine hep birlikte şahit oluyoruz. Ancak ülkemizin ve milletimizin bu uluslararası operasyonlara cevabı, daha fazla üretmek, daha fazla ihracat yapmak ve daha fazla büyümek şeklinde olmuştur. Buna inanarak daha fazla üreten, istihdam sağlayan ödedikleri vergilerle ülkemizi ayakta tutan kıymetli üyelerimizi canı gönülden kutluyorum” dedi.

KURUMLAR VERGİSİ SON YILARIN REKORTMENİ ÖNALLAR YEM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

KURUMLAR VERGİSİ SIRALAMASI  

2013

1 ÖNALLAR YEM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 2 YEDİTEPE DOĞALTAŞ VE MADEN SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 3 KÖSELECİLER GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 4 PAMUKOVA MADENCİLİK İTH. İHR. PAZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 5 ÖZTEK GENEL TEMİZLİK TURİZM NAKLİYE TAAHHÜT İNŞAAT ENDEKS OKUMA MEDİKAL MALZEME ÇEVRE SAĞLIĞI İLAÇLARI PETROL ÜRÜNLERİ ATIK GERİ DÖNÜŞÜM PEYZAJ SAN. VE TİC. LİMİTED ŞİRKETİ

2014

1 ÖNALLAR YEM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
2 ERALP MAKİNE KAZAN KİMYA VE EKİPMANLARI SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 3 KÖSELECİLER GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 4 ÖZTEK GENEL TEMİZLİK TURİZM NAKLİYE TAAHHÜT İNŞAAT ENDEKS OKUMA MEDİKAL MALZEME ÇEVRE SAĞLIĞI İLAÇLARI PETROL ÜRÜNLERİ ATIK GERİ DÖNÜŞÜM PEYZAJ SAN. VE TİC. LİMİTED ŞİRKETİ 5 MBH GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
 
2015

1 ÖNALLAR YEM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 2 MBH GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. 3 ÖZTEK GENEL TEMİZLİK TURİZM NAKLİYE TAAHHÜT İNŞAAT ENDEKS OKUMA MEDİKAL MALZEME ÇEVRE SAĞLIĞI İLAÇLARI PETROL ÜRÜNLERİ ATIK GERİ DÖNÜŞÜM PEYZAJ SAN. VE TİC. LİMİTED ŞİRKETİ
4 KOYUNCU OTOMOTİV MOTORLU ARAÇLAR MAKİNE SANAYİ HAYVANCILIK VE TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 5 KÖSELECİLER GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
 
2016

1 ÖNALLAR YEM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 2 ÖZTEK GENEL TEMİZLİK TURİZM NAKLİYE TAAHHÜT İNŞAAT ENDEKS OKUMA MEDİKAL MALZEME ÇEVRE SAĞLIĞI İLAÇLARI PETROL ÜRÜNLERİ ATIK GERİ DÖNÜŞÜM PEYZAJ SAN. VE TİC. LİMİTED ŞİRKETİ 3 MBH GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. 4 KÖSELECİLER GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 5 SBS ORMAN ÜRÜNLERİ VE YAPI MALZEMELERİ İMALAT SAN. TİC. A.Ş.
 

 

GELİR VERGİSİ SIRALAMASI
2013 1 NURETTİN AYDIN 2 TÜREL ŞENGİRGİN 3 TEKİN UZKINAY

4 VEDAT SÜNGÜ 5 ZEKİ DİNK 
 
2014 1 TEKİN UZKINAY 2 TÜREL ŞENGİRGİN 3 HALİL KANAR

4 ZEKİ DİNK 5 İSMAİL HAKKI YAVUZ 
 
2015 1 TÜREL ŞENGİRGİN 2 SALİM YILDIZ 3 AHMET LERMİOĞLU

4 ZEKİ DİNK 5 MEHMET KANAR 
 
2016 1 TÜREL ŞENGİRGİN 2 SALİM YILDIZ 3 AHMET LERMİOĞLU

4 FEYYAZ BİRİNCİEL 5 VEDAT SÜNGÜ BEYTULLAH ÖZER

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

Şampiyon Öğretmendavut

Başkan Kanar Personelle Bayramlaştı

Girişimcilik Programları TSO'da Başlıyor

Şafak Operasyonunda Çok Sayıda Gözaltı

Muhtarlar İftarda Bir Araya Geldi

İYİ Parti İlçe Başkanı Tevfik Demir Oldu