Gündem

Gündem Haberleri

Adım Adım Doğa Projesi İlçede Gerçekleşti

16.12.2019 08:20
Adım Adım Doğa Projesi İlçede Gerçekleşti

 

Bursa Büyükşehir Belediyesinin “Büyükşehir ile Adım adım Doğa” projesi kapsamında Aralık ayı etkinliği Mustafakemalpaşa da gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi Turizm Tanıtma Şube Müdürlüğü ve TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) Bursa Şubesi işbirliği ile gerçekleştirilen etkinliğe Mustafakemalpaşalı Dağcı ve Mağaracı Alim Ölmez rehberlik yaparak katkıda bulundu.

Suuçtu şelalesi  girişinden başlayan ve Kavaklı yayla sırtı boyunca yürüyen yaklaşık 100 kişilik grup Başpiriz mevkiinde öğle yemeği molası verdi. Daha sonra Bıçkıçatırı tepesi eteklerinden Karadereyi takip ederek irili ufaklı şelaleler ve sonbaharın eşsiz manzarası içerisinde Suuçtu şelalesine ulaşıldı. Suuçtu şelalesinde bir saatlik serbest zamanı Mustafakemalpaşa Belediyesi sosyal tesislerinde şelale manzarasında çay içerek ve dinlenerek geçiren doğa severler,

Mustafakemalpaşa’nın doğasına hayran kaldıklarını tekrar gelmek için yeni organizasyonlar yapılmasını istediklerini dile getirdiler. Etkinliğe katılanlar, “Mustafakemalpaşa'nın tanıtımı için özel çaba sarf eden ve bu anlamlı yürüyüşte bizlere rehberlik yapan Alim Ölmez’e, TDF Bursa İl Temsilciliğine ve Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz. Bursa Büyükşehir Belediyesi  Turizm Tanıtma Müdürü Mehmet Iışık ise yaptığı açıklamada, “Mustafakemalpaşa’da eko-turizm açısından değerlendirilebilecek daha çok yer olduğunu öğrendik. Tekrar gelmek için yeni etkinlikler yapacağız” dedi. Alim Ölmez, doğa yürüyüşü yapan grupların sayısının her geçen gün arttığını ve doğa yürüyüşçülerinin sayısının artmasının ormanlarımızın korunması ve çevre bilincinin oluşturulması açısından önemli olduğunu belirtti.

 

 

 

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

İlk Eğitmene Veda

İHH'dan Yetim Dayanışması Gecesi

“Mustafakemalpaşa Okuyor” Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Mustafakemalpaşa'da 3'ncü Köprü 2 Ay Sonra Bitiyor

SONTAŞ'TAN BÖLGE TARIMINA BÜYÜK YATIRIM

Cumhuriyet Halk Partisi'nden Gazetemize Ziyaret