Gündem

Gündem Haberleri

Bilim Sanat ile İbn-i Sina Arasında Kardeşlik Protokolü

06.01.2020 14:59
Bilim Sanat ile İbn-i Sina Arasında Kardeşlik Protokolü

 

İlçenin Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi ile İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu arasında “Kardeş Okul” Protokolü imzalandı. Her iki kurum da, Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğü ve Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile Ortak Proje gerçekleştirecek.

İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu’nda, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Ahmet Memi ve Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Halit Ersöz’ün katılımı ile önceki gün protokol ve proje imzaları atıldı. “İki Objektif Bir Dünya” isimli Projenin Danışman öğretmenliklerini ise Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Görsel Sanatlar Öğretmeni Sibel Yıldırım ve Felsefe Öğretmeni Hatice Erdem ile İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Bekir Yıldırım ve Seramik Öğretmeni Yusuf Göktaş yapacak.

Proje ile Hamzabey Bilim ve Sanat Merkezi Özel Yetenekli öğrencileri ile İbn-i Sina Özel Eğitim Meslek Okulu Özel Eğitim Öğrencileri arasındaki farklı algılamaları ortadan kaldıracak ve bu iki özel grubun kaynaşmasını sağlamak üzere bir çalışma gerçekleştirilecek. Bunun yanında toplum tarafından net bir şekilde anlaşılmayan, ön yargılara maruz kalan bu iki özel grup bir araya getirilerek, toplum tarafından tanınmalarına öncelik verilecek. Danışman öğretmenlerin rehberliği eşliğinde, Özel Yetenekli Öğrencilerin aktif olduğu bir ortamda, fotoğrafçılık sanatı alanı ile spor alanındaki farklı etkinliklerle, iki farklı grubun kendilerini özel hissetmelerini sağlanarak ve bu iki grubun ortaklaşa güzel faaliyetler gerçekleştirmesi hedefleniyor. Özel Eğitim Öğrencileri ile Özel Yetenekli öğrenciler arasındaki bakış açısı farklılıkları, yapılacak olan fotoğraf çekimlerinde, aynı tema üzerinden kadrajlarına alacakları kompozisyonlarla kendilerince özgünlüğünü yansıtabilmeleri sağlanacak. 2020 yılının Mayıs Ayı sonunda ise gerçekleştirilen etkinliklerin sunumları uygun olan mekânlarda sergilenerek büyük kitlelerle buluşması sağlanacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

İlk Eğitmene Veda

İHH'dan Yetim Dayanışması Gecesi

“Mustafakemalpaşa Okuyor” Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Mustafakemalpaşa'da 3'ncü Köprü 2 Ay Sonra Bitiyor

SONTAŞ'TAN BÖLGE TARIMINA BÜYÜK YATIRIM

Cumhuriyet Halk Partisi'nden Gazetemize Ziyaret