Gündem

Gündem Haberleri

Mehmet Kanar Gazetemize Önemli Açıklamalar Yaptı

29.03.2019 10:49
Mehmet Kanar Gazetemize Önemli Açıklamalar Yaptı

 

Mehmet Kanar Gazetemize Önemli Açıklamalar Yaptı

Ak Parti ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Kanar, Gazetemiz imtiyaz sahibi Ömürlü Aydın’a belediye başkanlığını kazanması durumunda yapacağı başlıca hizmetleri anlattı.

Geçtiğimiz Ömürlü Aydın’ın özel sorularını yanıtlayan ve önemli açıklamalarda bulunan Ak Parti ve Cumhur ittifakı ortak adayı Mehmet Kanar, Mustafakemalpaşa’da gelişimin süreceğini ve ilçenin en temel sorunlarının büyük bir titizlikle çözüleceğini söyledi. Mustafakemalpaşa’ya ve Mustafakemalpaşalılara hizmet etmek için önlerinde büyük bir şans olduğunu belirten Mehmet Kanar, “Bu şansı bizlere nasip eden rabbimize hamd ediyorum. Ağır bir sorumluluğu omuzladık ve omuzladığımız günden itibaren de bu bilinçle hareket ediyoruz. Mustafakemalpaşa’mızı geleceğe taşıyacak projelerimiz var. Bunun yanı sıra özellikle de istihdam konusunda büyük bir hamle yapmaya hazırlanıyoruz. Tarım organize sanayi bölgeleri ve çevreci, teknolojik sanayi bölgelerine öncülük ederek, istihdam sorununu çözeceğiz.  Diğer yandan yine yapacağımız turizm hamlesiyle esnafımızın, işletmelerimizin yüzünü güldüreceğiz. Özellikle de tarım alanında kooperatifleşme, doğrudan temin, depolama, ürün satış ve lezzet noktalarıyla çiftçilerimiz ve köylülerimizin kalkınması adına çok büyük bir gayret içinde olacağız” dedi.

 

İLK İŞİMİZ ALTYAPI OLACAK

İlçede uzun yıllardır bir alt yapı sorunu yaşandığına değinen ve bu sorunun giderilmesinin oldukça maliyeli olduğunu ifade eden Mehmet Kanar,” Evet bu sorunu çözmek çok maliyetli ancak merkezi hükümetin avantajını kullanarak bu sorunu çok rahatlıkla çözebiliriz. Tüm ilçede bir altyapı hamlesi başlatarak tüm altyapı sistemlerimizi uzun yıllar sorun çıkarmayacak bir hale getireceğiz. Bu büyük ve önemli bir proje ve bu projenin yapımı sırasında elbette Mustafakemalpaşalılarımızı biraz sıkıntı yaşayacaklardır ama onlarında hoşgörü ve sabrı ile altyapımızı çok iyi bir hale getireceğiz. Yaşanacak olan sıkıntılara değecektir” dedi.

 

TRAFİK DÜZENLEMESİ VE ÜCRETSİZ OTOPARKLAR

Mustafakemalpaşa için projelendirilen bir çok hizmeti ana başlıklarla sıralayan ve gazetemiz imtiyaz sahibi Ömürlü Aydın’a bu projelerden bahseden Mehmet Kanar, “İlçemizde çözülmesi gereken bir trafik ve otopark sorunu var. 2 Bin 100 araç kapasiteli ücretsiz otopark hamlemiz ve trafiğin yeniden düzenlenmesinin yanı sıra, yapacağımız bisiklet ve yaya yolları ile Mustafakemalpaşa’da trafik büyük ölçüde nefes alacak” dedi.

YENİ YAŞAM ALANLARI

İlçe genelinde vatandaşların nefes alabilecekleri yeni yaşam alanlarının olması gerektiğine değinen Kanar Başta Etibank ve İtfaiye parkı olmak üzere Öğretmen Evi ve Kız Meslek Lisesi’nin Adnan Menderes Meydanı ile buluşturulmasını bütünüyle bir meydan ve alan ortaya çıkmasını arzu ediyoruz. Çok geniş bir alanda çok büyük bir meydan ve sosyal tesis yapısı olacak. Bu sayede Mustafakemalpaşa’mızın çehresi değişmekle kalmayacak, yaşam kalitesi yükselecek” dedi.

 

ÇOCUKLARA, GENÇLERE EĞİTİM DESTEĞİ

Mustafakemalpaşa’yı gelecek nesillere çok iyi bir durumda emanet etmek istediklerini belirten Kanar, “Özellikle genç nesil ve yetişmekte olan çocuklara önem veriyoruz. Bu konuda onların eğitimleri son derece önemli. İlçemize kazandıracağımız ücretsiz etüt merkezi, teknoloji merkezi, online dershane ile çocuklarımıza, gençlerimize eğitim desteği verecek ve eğitimde başarı oranını Türkiye ortalamasının üzerine taşıyacağız” dedi.

 

SOSYAL BELEDİYECELİK

İlçede bir kızım ihtiyaç sahibi vatandaşın yanında olmak istediklerini belirten ve bu konuda proje hazırladıklarını ifade eden Başkan Adayı Kanar, “Başta Aş Evi olmak üzere ihtiyaç sahiplerinin gıda, erzak, giysi, medikal ürünler, yakacak ve tüm ihtiyaçlarını kimse görmeden, bilmeden evlerine götürmelerini sağlayacağız. Mustafakemalpaşa’da bir kişi bile aç kalmayacak, yardıma muhtaç insan olmayacak. En büyük arzularımızdan biri de bu” diye konuştu.

 

SPOR YATIRIMLARI

Mustafakemalpaşa’nın yeni dönemde tam spor kenti olacağına değinen Kanar, “Büyük Mustafakemalpaşa Spor’umuz üst liglere çıkmalı ve bizi profesyonel liglerde gururla temsil edebilmeli. Bunun önünü açmamız gerek. Bu noktada kulüp, Belediye bünyesine katılmalı, Büyük Mustafakemalpaşa spor’u Belediye bünyesine alarak başarılara ulaşmasını sağlayacağız. Amatör spor kulüplerimiz için ise saha ve tesis desteği ile tüm branşlarda aktif ove başarılı olmalarının önünü açacağız” dedi.

 

SOSYAL MERKEZLER

Yaşlılarımız, engellilerimiz ve kadınlarımızın beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal merkezler, kreş ve gündüz bakım merkezleri ile bambaşka bir Mustafakemalpaşa yaratmak istediklerini ifade eden Kanar, “Özetle vizyon projelerimiz ve hayata geçireceğimiz uygulamalar ile her anlamda ve alanda marka kent Mustafakemalpaşa için biz hazırız. Büyükşehir belediyemiz, hükümetimiz ve belediyemizin uyumlu çalışmasıyla Mustafakemalpaşa şaha kalkacak. İnşallah halkımızın da teveccühü ile 1 Nisan sabahından itibaren, hiç zaman kaybetmeden çalışmaya başlayacağız. Bütün bunları birlikte başaracak, bütün güzellikleri birlikte yaşayacağız” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

Şampiyon Öğretmendavut

Başkan Kanar Personelle Bayramlaştı

Girişimcilik Programları TSO'da Başlıyor

Şafak Operasyonunda Çok Sayıda Gözaltı

Muhtarlar İftarda Bir Araya Geldi

İYİ Parti İlçe Başkanı Tevfik Demir Oldu