Gündem

Gündem Haberleri

SONTAŞ’TAN BÖLGE TARIMINA BÜYÜK YATIRIM

14.01.2020 11:26
SONTAŞ’TAN BÖLGE TARIMINA BÜYÜK YATIRIM

 

Mustafakemalpaşa’da  giyim sektöründe yarım asırlık geçmişe sahip, bölgenin yerel markası olan SONTAŞ GRUP’un yeni yatırımı Sontaş Tarım Cuma günü saat 14:30 da gerçekleştirilen görkemli bir aşılış ile hayata geçirildi.  İlçe protokolü ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Yardımcımız Erol Pektez, yakın ve uzak bölgelerden çok sayıda sivil toplum örgütü başkanlarının katılımı ile gerçekleşen açılışa Mustafakemalpaşa, Karacabey, Susurluk bölgelerinden çok sayıda çiftçi de katılım sağladı. Bölgenin sektördeki en büyük yatırımı olan Sontaş Tarım muhteşem bir açılışa ev sahipliği yaptı.

Sontaş Tarım kurucu ortağı Mehmet Aydemir, yaptığı açılış konuşmasında konuklara hoşgeldiniz mesajının ardından Sontaş Tarım olarak bölgede önemli bir ihtiyacı karşılayacaklarını, çiftçinin ihtiyacı olan tüm ürünleri bayilikleri kanalıyla ilk elden ulaştıracaklarını ifade etti.  Sontaş Tarım’ın çiftçi dostlarımıza başta bitki koruma ürünleri olmak üzere, taban  gübresinden yaprak gübrelerine, tohum çeşitlerinden fideye, zirai ilaçtan tarımsal sarf malzemeye kadar her türlü zirai ürünü rekabetçi koşullarda ilk elden sunacağını ifade eden Mehmet Aydemir, “sizin için güçlü bayilik anlaşmaları yaptık. Daha iyi koşullarda ihtiyaç duyacağınız her şeye ulaşın, uzağa gitmeyin buradan alın, iyi fiyata alın, kalitelisini alın diye.” İfadelerinde bulundu ve tarım sektörünün ülkemiz için olan öneminden, bölgemizin de lokomotif sektörü olmasından söz etti. Sözlerini Sontaş Tarım’ı bölgeye, çiftçiye değer katması temennisiyle açtıklarını ifade ederek; katılımcılara bu mutlu günlerinde yanlarında oldukları için teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Ardından söz söz alan Gurup Başkanı Murat Aydemir “Grubumuzun yeni yatırımı olan Sontaş Tarım’ın açılış programına katılarak bizleri onurlandırdığınız, mutluluğumuzu paylaştığınız için teşekkür ederim..” şeklinde başlayan konuşmasında “ Tarım sektörü, Cumhuriyetimizin kuruluşundan günümüze kadar, ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişmesinde çok önemli görevler üstlenmiş ve bu görevini günümüze kadar sürdürmüştür. İlçemizin de lokomotif sektörü olan tarım bizim de en önemli faaliyet alanımız olmuştur. Yıllardır severek emek verdiğim tarım sektöründe önce hayalim, sonra hedefim olan bu işletmenin nihayet açılışını yapıyoruz. Çiftçimize hizmet verecek olmaktan gururlu ve bir o kadarda mutlu olduğumu belirtmek isterim. Sontaş Tarım bölgemize en çok ta çiftçimize hayırlı olsun.” diyerek duygularını ifade etti. Tarıma değer katan eller dediği çiftçilere “Burası sizin işletmeniz, sizin açık kapınız, sizlere koşulsuz kaliteli hizmet vermek için var.” dedi.

Konuşmasının devamında “Sizler Sontaş markamızı ağırlıklı olarak görünen yüzümüz olan mağazacılık sektöründen tanıyorsunuz. 1968 yılında temelleri atılan işletmemiz geçen yarım asırlık sürede emin adımlarla büyüdü, güçlendi. Aile mağazacılığı konseptiyle faaliyet gösteren Sontaş Giyim ve Sontaş Çocuk bölgemizin markası oldu.” Diyerek, tarımla, toprakla hep iç içe olduklarını, hiç kopmadıklarını,  Sontaş Tarım olarak ta önce bölgeye sonra ülkeye değer katmak için var güçleri ile çalışacaklarını belirtti.  Başarılarının en önemli sırrının dedelerinden aldıkları manevi miras olduğunu söyleyen Aydemir; ” SONTAŞ markamızın herkes soyadımızdan geldiğini sanır ama aslında Sontaş kelimesi dedelerimizden aldığımız manevi mirasın değerlerimiz olmasından, bu değerleri düstur (ilke) edinmemizden kaynaklanıyor.” dedi ve  SONTAŞ kelimesini her telaffuz ettiklerinde değerlerini yüreklerinde hissettiklerin,i ifade etti.”Bizim için kazandığımızı burada harcamak, yatırımını bu bölgeye yapmak, kazanırken kazandırmak, bunu değerlerimize bağlı; dürüst ve ahlaklı ticaret üslubuyla yapmak çok önemli bir değerdir.” Diyen Aydemir konuşmasına şu şekilde devam etti; “Kıymetli konuklar; biz, geçen yarım asırlık sürede çok güzel kazanımlar sağladık, kazandıklarımızı bölgemizde değerlendirdik, ilçemize yatırım yaptık, kendi yöremizin insanına istihdam sağladık. Şimdi de Sontaş Tarım’la çiftçimizi destekleyecek, çiftçimizi kalkındıracağız, birlikte kazanacağız, ilçemiz kazanacak, ülkemiz kazanacak inşallah. Burası sizin işletmeniz, size hizmet etmek için, size hizmet ettiği sürece var. Sizin için koşulsuz şartsız en iyi hizmeti sunmak için çalışacağımızdan şüpheniz olmasın. Biz dersimizi iyi çalıştık, yıllarca toprakla olan bitmeyen aşkımız, çalışma sevdamız, bizi bu noktaya getirdi. İşletmemiz hayırlı olsun, toprağımız, ürünümüz, hasadımız bereketli olsun. Birlikte güzel işler yapalım. Kazan kazan ilkesiyle önce siz kazanın, sonra biz kazanalım, ilçemiz kazansın, ülkemiz kazansın. Hayırlı, uğurlu, bereketli olsun.” Ayrıca 10 Ocak gününün hem Ziraat Mühendisleri Günü hem de Çalışan Gazeteciler Günü olması nedeniyle kutlamalarda bulundu.

Programın protokol konuğu Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik günün anlam ve önemine uygun yaptığı konuşmasında şu sdözlere yer verdi;  “Buraya gelince aklıma ilk görev yaptığım ilk yer olan DSİ geldi. Göreve başladığım ilk zamanlarda bölge çiftçisinin sulama kanalları olan ve Uluabat çevresindeki sulama kanallarının bakımı yapımı aklıma geldi dedi, buralara çok yabancı değilim Allah nasip etti bu bölgeye hizmet etme gururu yaşadım, Bu gün burada yine böyle büyük ve çiftçimize hizmet veren bir işyerinin açılışında olmak beni bir kez daha mutlu etti, böyle mübarek bir gün ve zamana denk gelen açılışta işyeri sahibi kardeşlerime çıktıkları bu yolda Allah işlerini güçlerini rast getirsin bereketli olsun diyorum”dedi ve yoğun katılımlı protokol eşliğinde kurdela kesimi ile işletme açıldı.

 

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

İlk Eğitmene Veda

İHH'dan Yetim Dayanışması Gecesi

“Mustafakemalpaşa Okuyor” Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Mustafakemalpaşa'da 3'ncü Köprü 2 Ay Sonra Bitiyor

SONTAŞ'TAN BÖLGE TARIMINA BÜYÜK YATIRIM

Cumhuriyet Halk Partisi'nden Gazetemize Ziyaret