Sağlık

Sağlık Haberleri

Hastane “Anne Dostu” Belgesine Kavuştu

26.01.2019 13:03

 

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan ‘Anne Dostu Hastane’ programı kapsamında belirlenen kriterleri karşılayan Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi ‘Anne Dostu Hastane’ unvanını almaya hak kazandı.

Bursa’da anne ve bebek sağlığının geliştirilmesine yönelik kararlı adımlar atılmaya devam ediliyor. Buna göre Sağlık Bakanlığı tarafından 2015 yılından beri uygulanan Anne Dostu Hastane programı doğrultusunda il genelinde İnegöl Devlet Hastanesi’nden sonra Anne Dostu Hastane olmaya hak kazanan ikinci hastane Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi oldu. Bu kapsamda hastanede gerçekleştirilen sertifika törenine Karacabey Kaymakamı Dr.Yusuf Gökhan Yolcu, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Esma Kuzhan, Sağlık Müdürlüğü yöneticileri ile hastane Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Altuğ Çakmak ve hastane personeli katıldı. Törende konuşan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Esma Kuzhan, Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında yenilenen hastanelerde tek kişilik odalarda doğum imkânı sağlandığını belirtti. Anne sağlığı hizmetlerinde sağlanan niceliksel gelişmelerin yanında hizmetlerin niteliğinin de geliştirilmesine ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Dr. Kuzhan, “Bakanlığımız tarafından bu hedefler doğrultusunda Anne Dostu Hastane Programı geliştirildi ve belirli standartları yerine getiren hastanelere Anne Dostu Hastane unvanı verilerek sertifikalandırılmaya başlandı. Bu doğrultuda belirtilen kriterleri yerine getirerek Anne Dostu Hastane olan Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’ni tebrik ediyorum” dedi.

“En İyi Hizmet İçin Gayret Sarf Ediyoruz”

Anne Dostu Hastane unvanı alabilmek için ciddi bir emek sarf ettiklerini dile getiren Başhekim Doç. Dr. Hüseyin Altuğ Çakmak ise, “Bu yolda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Annelerimizin gebelik döneminde ve doğum sonrasında karşılaşacağı tüm problemleri en kısa sürede tespit edip, en iyi tedavi yöntemleri ile çözmek için gayret sarf ediyoruz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Kaymakam Dr.Yusuf Gökhan Yolcu Ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Esma Kuzhan, Anne Dostu Hastane belgesini Başhekim Doç. Dr. Hüseyin Altuğ Çakmak’a takdim etti.

 

Bunları da Beğenebilirsiniz


Gündem Haberleri

İlk Eğitmene Veda

İHH'dan Yetim Dayanışması Gecesi

“Mustafakemalpaşa Okuyor” Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Mustafakemalpaşa'da 3'ncü Köprü 2 Ay Sonra Bitiyor

SONTAŞ'TAN BÖLGE TARIMINA BÜYÜK YATIRIM

Cumhuriyet Halk Partisi'nden Gazetemize Ziyaret