YAZARLAR

Tüm Yazıları Tahir Saatçı

PAT’DA DAN…

07.08.2019 08:46

 

Nedense, orman yangınları genelde deniz gören yerlerde çıkar. Denilir ki; Dikkatsiz piknikçilerin mangalından çıkan yangın hektarlarca cennet mekanı, birkaç saat içinde cehenneme çeviren, Otuyla, Ağacıyla, Ceylanı, Kirpisi, Sincabıyla bir dünya dolu varlığı güzelliği yok eder, durdurulması çok güç bir katliama neden olur, denir.

Yangın söndürülür, arda kalan görüntü sanki ölçülmüş, biçilmiş bir şekil almış. Nasıl oluyorsa Allah’ın hikmetimidir? Yoksa gücün mü?

Bir bakmışsınız yanan o yere 2-3 yıl sonra görkemli bir otel’cik pat’da dan konduruvermişler. Yanan yer boş duracak değil ya, ağaçlandırmaya da gerek yok. Değerlendirmek için ne yapmalı, tabii ki, bilmem kaç yıldızlı otel. Amaç turist çekmek. Turist çekerken de, 40-50 yıl sonrası düşünülmemek veya bana ne cilik ön plana çıkınca da, Sincaplar, Kirpiler,Ceylanlar canlı, canlı yanıyor. Ne yanmadık ot ne de ağaç kalıyor. O güzelim ormanlarımız yavaş yavaş yok oluyor rant uğruna, çıkar uğruna.

İlçenin Bursa Caddesinde Etibank’a giderken sağda, dönüşte sol’da inşaat için binaları yıkıldığı görmüşsünüzdür.

Ve o binalar yıkılırken, yıllanmış bir ağacımız da  kime zararı oldu ise, acımasızca yere indirilmiş. O civardaki esnafların, insanların yetkililere ricası; Ne olur, ikinci bir ağacın daha kesilmesine izin vermeyin. Tüm yetkiliere duyurulur.

Haberler

Gündem

Siyasi İlçe Başkanlarından Askerlik Şubesine Dilekçe

Gündem

Yöresel Ürünlere Muhteşem Festival

Gündem

Muhtarlar Günü İlçede Törenle Kutlandı

Gündem

Belediye Meclisinden Mehmetçiğe Tam Destek

Gündem

Miniklerden Barınağa Ziyaret

Gündem

Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan Konferans Verdi

Gündem

Paşa İddialı Başladı

Gündem

Çalkander İlk Yörük Şenliğini Gerçekleştirdi

Gündem

32'nci Ahilik Haftası Kutlandı

Gündem

Mağdur Ailenin Yaraları Sarılacak

Spor

BAL Tecrübeli İki oyuncu Takıma Güç Katacak

Gündem

Anne Sütünün Önemine Dikkat Çekildi