YAZARLAR

Tüm Yazıları Tahir Saatçı

PAT’DA DAN…

07.08.2019 08:46

 

Nedense, orman yangınları genelde deniz gören yerlerde çıkar. Denilir ki; Dikkatsiz piknikçilerin mangalından çıkan yangın hektarlarca cennet mekanı, birkaç saat içinde cehenneme çeviren, Otuyla, Ağacıyla, Ceylanı, Kirpisi, Sincabıyla bir dünya dolu varlığı güzelliği yok eder, durdurulması çok güç bir katliama neden olur, denir.

Yangın söndürülür, arda kalan görüntü sanki ölçülmüş, biçilmiş bir şekil almış. Nasıl oluyorsa Allah’ın hikmetimidir? Yoksa gücün mü?

Bir bakmışsınız yanan o yere 2-3 yıl sonra görkemli bir otel’cik pat’da dan konduruvermişler. Yanan yer boş duracak değil ya, ağaçlandırmaya da gerek yok. Değerlendirmek için ne yapmalı, tabii ki, bilmem kaç yıldızlı otel. Amaç turist çekmek. Turist çekerken de, 40-50 yıl sonrası düşünülmemek veya bana ne cilik ön plana çıkınca da, Sincaplar, Kirpiler,Ceylanlar canlı, canlı yanıyor. Ne yanmadık ot ne de ağaç kalıyor. O güzelim ormanlarımız yavaş yavaş yok oluyor rant uğruna, çıkar uğruna.

İlçenin Bursa Caddesinde Etibank’a giderken sağda, dönüşte sol’da inşaat için binaları yıkıldığı görmüşsünüzdür.

Ve o binalar yıkılırken, yıllanmış bir ağacımız da  kime zararı oldu ise, acımasızca yere indirilmiş. O civardaki esnafların, insanların yetkililere ricası; Ne olur, ikinci bir ağacın daha kesilmesine izin vermeyin. Tüm yetkiliere duyurulur.

Haberler

Gündem

İlk Eğitmene Veda

Gündem

İHH'dan Yetim Dayanışması Gecesi

Dünya

“Mustafakemalpaşa Okuyor” Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Dünya

Mustafakemalpaşa'da 3'ncü Köprü 2 Ay Sonra Bitiyor

Gündem

SONTAŞ'TAN BÖLGE TARIMINA BÜYÜK YATIRIM

Gündem

AK Parti'den Gazetemize Ziyaret

Gündem

Cumhuriyet Halk Partisi'nden Gazetemize Ziyaret

Gündem

Başkan Kanar Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı

Gündem

İyilik Bulutu Öğrencileri Mustafakemalpaşa'da

Gündem

Belediye Tarihinde Bir İlk

Gündem

ADD'den Gazetemize Kutlama Ziyareti

Gündem

Milli Eğitim Bakanından Hüseyin Gürel'e Teşekkür