MustafakemalpaşaMustafakemalpaşa BelediyesiKemalpaşa TatlısıMücadele HaberKöşe Yazarları
DOLAR
17,9250
EURO
18,2579
ALTIN
1.023,28
BIST
2.750,49
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Az Bulutlu
27°C
Bursa
27°C
Az Bulutlu
Cumartesi Parçalı Bulutlu
27°C
Pazar Parçalı Bulutlu
28°C
Pazartesi Az Bulutlu
28°C
Salı Az Bulutlu
29°C

‘2023 SEÇİMLERİ MİLAT OLACAK’

‘2023 SEÇİMLERİ MİLAT OLACAK’
13.06.2022 08:40
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, ABD yönetiminin Türkiye ile vardığı mutabakata rağmen Suriye’deki terör koridoruna engel olmamasının yanı sıra bölgeye yönelik Türkiye’nin olası bir harekâtına da karşı olduğunu açıklamasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

‘NEDEN RAHATSIZSIN?’

MHP’nin Mustafakemalpaşa’da gerçekleştirdiği ‘Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı’nda konuşan Büyükataman; “Türkiye, huzuruna tasallut edecek bu tür girişimlere asla izin vermeyecek” derken, Terörle Mücadele Yasası’nın yumuşatılabileceği sinyalini veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da; “Sen bu yasadan neden rahatsızsın?” diye sordu.

2023 seçimlerine ilişkin Büyükataman; “Nazik şartlar dikkate alındığında, 2023 seçimleri bundan öncekilerden daha önemli olmuştur. Sorumluluk anlayışı içinde dikkatli, sağduyulu, uyanık ve aklıselimle karar vermek durumundayız” ifadelerini kullandı.

‘PASAPORTLA DENİZE GİRİLİR’

MHP Bursa Milletvekili M. Hidayet Vahapoğlu ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde Türkiye’nin münhasır ekonomik alanlarına ve güvenliğine sahip çıktığını vurgularken; “Yunanistan, Güney Kıbrıs ülkemizin çıkarlarına karşı çıkıyorsa, bizde Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Biz bunlara engel olmazsak, yarın Bodrum’da, Kaşta denize girecek vatandaş mayosuna bir cep diktirip, pasaportu oraya koymak zorunda kalacak” diye konuştu.

Muradiye Sarnıç Tesisleri

MHP’nin ‘Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı’, 11 Haziran saat 10.30’da Belediye Düğün Salonu’nda düzenlendi.

MHP’nin Bursa’daki kurmaylarının 2023 yılındaki seçimlerin önemini anlattığı toplantıya; MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, MHP Bursa Milletvekili M. Hidayet Vahapoğlu, MYK Üyesi Fezvi Zırhlıoğlu, MDK Üyesi Muhammet Tekin, MHP Bursa Başkanı Cihangir Kalkancı, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, MHP Mustafakemalpaşa Başkanı Ahmet Beygirci, kadın kolları ve Ülkü Ocakları üyeleri ile birlikte muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantıya ev sahipliği yapan MHP Mustafakemalpaşa Başkanı Ahmet Beygirci konuşmasında, İzmir Bayraklı’da başlayan ‘İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma’ toplantısının tüm ülke sathına yayıldığını söylerken, Cumhur İttifakı’nın hedeflerini yerelde en iyi şekilde anlatmak için sahada olduklarını belirtti.

EN ÖNEMLİ SEÇİM VURGUSU

2023’te Türkiye’nin kader seçimini oylayacağını kaydeden MDK Üyesi Muhammet Tekin ise konuşmasında; “Polemikçi ve bozguncu bir dil tercih eden muhalefete karşı Cumhur İttifakı, sarsılmaz bir şekilde yoluna devam ediyor. Milletimize, bu kutlu ittifakı tercih etme nedenlerini dikkatli bir şekilde her yerde anlatacağız” şeklinde konuştu.

MYK Üyesi Fezvi Zırhlıoğlu’da 2023 seçimleri neticesinde Cumhur İttifakı’nın yürüyüşünün devam etmesi ve kesintiye uğramaması gerektiğini ifade etti.

Zırhlıoğlu; “Cumhur İttifakı’na alternatif olduğunu iddia eden, Genel Başkanımızın deyişiyle ‘Zillet İttifakı’, ipi dışarda, Türkiye’nin aleyhine vaziyet almaktadır. Sıkıntılı durumumuzu acımazsızca kullanmaktadırlar. Ülkemizin, Türk-İslam medeniyetini, bu zulüm düzenine alternatif olarak koyabilmesi için 2023’te Sayın Cumhurbaşkanını tekrar seçtirmek ve en az Anayasayı değiştirebilecek çoğunluğa kavuşturmak zorundayız” dedi.

‘DEVLET, HAREKET KABİLİYETİNE BU SİSTEMLE KAVUŞTU’

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman ise konuşmasında, hayatın her alanını olumsuz etkileyen uzunca bir süre salgın belası yaşanıldığını, dünyanın 2,5 yılına mal olan bu musibetin ardından normalleşmenin de başlamasıyla birlikte siyasi partilerin çalışmalarına yeniden başlama imkânı bulduğunu söyledi.

Büyükataman; “Önce ülkemizin 9 bölgesinde başladığımız siyasi çalışmalarımızı şimdide bütün vilayetleri kapsayacak şekilde devam ediyoruz. İlçelerde de aynı çalışmaları başlattık. Türkiye’nin içinde bulunduğu ahvali milletimize anlatıyoruz. Gelecek seçimlerin ne anlam ifade ettiğini paylaşıyoruz. Salgın tahminlerin ötesinde olumsuzluklar yaşattı. İnsanımızın, tarım başta olmak üzere çok zorluklar içerisinde iş sürdürmeye çalıştıklarını biliyoruz. Sıkıntılarımız olduğu muhakkak, ortalığın güllük gülistanlık olduğunu söylemek insanımıza saygısız olur. Herkes bilsin ve inansın ki bu problemlerin üstesinden gelinir. Özellikle siyasetini mevcut problemleri merkeze alarak bir algı operasyonu yürüten ve dış mahfillerden de her türlü lojistik destek sağlayarak iktidar değişikliği yönünde gayret içinde olanların siyaset anlayışının ülkemizi bir yere götüremeyeceğini anlatmak istiyoruz. Demokrasilerin vazgeçilmez unsurları siyasi partilerdir. Muhalefet sadece demokrasilerde var ve bunun kıymetini bilmek zorundayız. Siyaset kurumun temsilcileri olarak bugün iktidar sorumluğu emanet edilenlerin yarın milletin iradesi ile muhalefette olabileceğini, muhalefette sınananların ise bu işi becerebileceğine kanaat getirilirse bir sonraki adımda iktidar sorumluluğunun emanet edilebileceğini göz ardı etmemek icap eder. Onun içindir ki ağızdan çıkan her söze dikkat edilmeli” dedi.

Siyaset kurumunun muhalefetteki aktörlerinin bir gökkuşağı koalisyonu misali bir araya gelen benzemezler olduğunu dile getiren İsmet Büyükataman; “ Bakıyorsunuz felaket tellallığından başka yaptıkları bir şey yok.  Kullandıkları siyaset diline bakıyorsunuz; umutsuzluk, çaresizlik sanki bu millete revamışcasına içinde bulunduğumuz sıkıntıları halletmek için ortaya koydukları müşahhas bir öneri yok. 2016’dan sonra milletimizin büyük çoğunluğunun iradesi ile yeni bir hükümet etme modeli icra edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, milletimizin tercihidir. İçinde bulunduğumuz bütün sıkıntıları bu modele bina ederek izah etmeye çalışan bu zillet cephesi, kendine göre bu sıkıntılardan kurtulmak adına tek bir şey söylediler; ‘Bu sistemle olmuyor, tek adam sistemine dönüştü, bu modele karşı güçlendirilmiş parlamenter istemi öneriyoruz’ diyorlar.  Ne olduğunu kendilerinin bile bilmediği bir ifade. Türkiye, 1923-1946 arası tek partili parlamenter sistemle yönetildi. 1946-2019 tarihleri arasında ise çok partili sistem uygulandı. Bu süre içerisinde ülkemiz, bu sistemin yarattığı çok ciddi sarsıntılar yaşadı. İhtilal teşebbüsleri, gece yarısı kurulan pazarlıklarla oluşturulan 15-20 günlük hükümet dönemlerine hep beraber şahit olduk. Bunca yıllık tecrübe, bu hükümet modeli ve sistemiyle ülkemizin sorunlarının hallolmadığı kanaatiyle yeni bir sitem milletimizden kabul gördü. Bu model sayesinde devletimiz içeride ve dışarıda yaşanan her türlü gelişmeye anında vaziyet etti, inisiyatif üstlendi ve hareket kabiliyetine kavuştu” diye konuştu.

‘TERÖRE 2,5 TRİLYON DOLAR HARCANDI’

Türkiye’nin çok önemli bir imtihandan geçtiğini kaydeden Büyükataman şöyle konuştu; “Ülkemiz bir kuşatmayla mücadele ediyor. Burnumuzun dibinde Ege adalarında çevrilmek istenen entrikalara her gün bir yenisi ekleniyor. 10 bin km uzaktan gelerek Irak’ta, Suriye’de sözde insan hakları adına bulunmak gerekçesini ortaya koyan, güya Rusya tehdidine karşı Yunanistan’da bilinen 9 bölgede askeri, üs kura ABD, bu bölgede Türkiye’yi zora düşürmek, sıkıntılı bir anında tarihi heveslerine ulaşmak için fırsat kolluyor. Ülkemiz, uluslararası hukuktan doğan haklarını kullanmaya kalktığında bile bunlar, rahatsızlığını pervasızca ifade ediyor. Bu ülkeler ne düşünürlerse düşünsünler, büyük milletimizin huzurunu bozamayacaklar. 1978 yılından beri devletimizin başına musallat edilen etnik temelli terör ile mücadele yürüyoruz. Maddi ve manevi büyük bedeller ödedik. Bir tespite göre bu zaman diliminde terörle mücadele için bu millet, 2,5 trilyon dolar cebinden para harcadı. Bu meblağın kalkınma da kullanıldığını düşündüğümüzde ülkemizin nerelerde olacağı bellidir. Her dönem bir tuzak kurmanın gayreti içinde oldular.”

KILIÇDAROĞLU’NA TERÖRLE MÜCADELE ELEŞTİRİSİ

Büyükataman konuşmasında; “Suriye’de sınırlarımız boyunca 30 km’lik bir güvenlik kuşağı oluşturulması için ABD ve Rusya ile yapılan resmi anlaşmalarımız var. Her iki devlet, PKK/PYD mensuplarının temizleneceğini taahhüt ettiler. Bunca zaman rağmen bir adım atılmadı. Taciz atışları halen devam ediyor. Maalesef pek çok vatan evladımızı kaybettiğimiz entrikalara maruz kalıyoruz. Türkiye, huzuruna tasallut edecek bu tür girişimlere izin vermeyecek, gereğini de yakın zamanda yapacaktır. Ama birileri bundan rahatsız olmaya başladı. ABD dünyanın gözüne baka baka varmış olduğu mutabakata rağmen TSK’nın burada yapacağı askeri harekâta rahatsızlığını ifade etti. Bunlar görevini yapıyor da bizim muhalefete ne oluyor? CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz hafta AB yetkileriyle yaptığı toplantıda; ‘Terörle Mücadele Yasası’nı yeniden gözden geçirip, yumuşatabiliriz’ dedi. Sen bu yasanın neresinden rahatsızsın, bu yasa uluslararası hukuktan doğan haklarımızı korumak adına oluşturulmuş bir yasa değil mi? Terörle mücadeleden sen neden rahatsız olursun?” dedi.

‘DİKKATLİ VE UYANIK OLMALIYIZ’

2023 seçimlerinin, önceki seçimlerden daha önemli olduğunun anlaşıldığı günlerden geçtiklerini kaydeden İsmet Büyükataman sözlerini söyle tamamladı; “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir. Her siyasi partinin temsilcilisi millet iradesini temsil ediyor. Millet iradesi hilafına bir takım kapalı kapılar ardından, başka mahfillerden icazet alarak ülkenin yarınlarına dair hesap kitap içerisinde olanlara milliyetçiler olarak buradan haykırıyoruz; ‘Bu millet, hesabınızı 2023’te başınıza yıkacaktır.’ Bu millet, kendi geleceği ile ilgili karar almaya muktedirdir. Başkalarının aklına ihtiyacımız yok. Bir iktidar değişikliğine ihtiyaç duyuyorsa da yabancı büyük elçiliklerin talimatlarıyla bunu yapacak bir millet değiliz. 2023 seçimleri gerçekten ülkemizin geleceği adına hayatidir. Nazik şartlar dikkate alındığında, 2023 seçimleri bundan öncekilerden daha önemli olmuştur. Sorumluluk anlayışı içinde dikkatli, sağduyulu, uyanık ve aklıselimle karar vermek durumdayız.”

‘BARDAĞIN DOLU TARAFINI GÖRMÜYORLAR’

MHP Bursa Milletvekili M. Hidayet Vahapoğlu ise cep telefonu örneğinden hareketle çocukların zihni olumsuz anlamda nasıl şekilleniyorsa, siyaset ayağında da hafızaların şekillendirilmeye çalışıldığını söyledi.

Milletvekili Vahapoğlu; “Zillet İttifakı’nı oluşturanların 2018’den beri argümanları ‘yandık, bittik, mahvolduk’ düzeyinde. Ana fikirleri bu. Bardağın dolu tarafını görme niyetleri söz konusu değil. Ekonomik sıkıntı yok değil ama bunların sebepleri var. Amerika’da bile enflasyon son 40 yılın en üst seviyesinde. Avrupa’da enflasyon 16 kat arttı, yüzde 8,5’larda. Etrafımızı bir görelim. Brent petrol 120 dolar oldu, Kılıçdaroğlu’nun Suudi Arabistan’da, Libya’da petrol kuyular mı var, akaryakıtı bedava mı verecek? Şubat ayında patlıcanın fiyatı nedeniyle kıyamet koparılıyor, yeme kardeşim! Dünyanın her yerinde yaz sebzesi kışın ortasında pahalıdır” dedi.

‘BUGÜNKÜ SİSTEM ‘SEN KARIŞAMAZSIN’ DİYOR’

Millet İttifakı’nı demokrasiye saygı duymaya davet eden M. Hidayet Vahapoğlu şu ifadeleri kullandı; “Bir tarafta Yüzde 52,7 oyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanı var, diğer tarafta ise en çok gürültüyü çıkaran, yüzde 7 küsur oyla kendi partisinin oyundan daha az oy alan Akşener var. Demokrasiye saygı duyun. Ne olursa olsun ama gitsin! ABD Başkanı Biden’de seçim propagandasında bu iktidarın götürülmesinden bahsediyor. Yunanistan Ege adalarını parsellemek istiyor. Türkiye’nin ekonomik ve güvenlik çıkarlarına Yunan karşı çıkıyor, Güney Kıbrıs, Mısır ve İsrail karşı çıkıyor. Bunlar karşı çıkıyorsa bizde Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Biz bunlara engel olmazsak, yarın Bodrum’da, Kaşta denize girecek vatandaş mayosuna bir cep diktirip, pasaportu oraya koymak zorunda kalacak. Hiçbir gemimiz Yunan müsaadesi olmadan gitmeyecek. Bugünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi diyor ki; ‘Hayır kardeşim, ben münhasır ekonomik bölgemi ilan ederim, Libya ile anlaşırım, sen karışamazsın.’ CHP’nin Dış İlişkilerden Sorumlu önceki dönem Başkan Yardımcısı da ‘Libya ile ilişkilerde sınırı aştık” diyor. Biz menfaatlerimizi korumak için sınırı aşacaksak, bugün ülkemiz için mücadele eden kadronun yanında MHP olarak biz varız. Aynı şey Ege’de de Adalar Denizi’nde de geçerli.”

‘BİR ÜFLEYENİ VAR’

Vahapoğlu konuşmasını şu sözlerle tamamladı; “Rüzgarsız havada bir fırıldak dönüyorsa, onun bir üfleyeni var. Birilerine yüzde 30’a yakın oy söyleniyorsa, vallahi de bir üfleyeni var. Yeter ki onların menfaatlerine hizmet edecek bir iktidar gelsin, bütün gaye bu. Biz yerimizdeyiz, Cumhur İttifakı’nın değişmeyecek bir üyesiyiz. Dede Korkut diyor ki; ‘Oğuz’un başına ne geldiyse uyumaktan geldi.’ Dikkatli olalım, Bütün bunlar neye hizmet ediyor, düşünelim. CHP’nin iktidar şansı yok, ancak İP gibiler oraya sağın oyunu taşırsa, CHP’yi iktidar edersiniz.”

Konuşmaların ardından MHP heyeti, muhtarlarla bir araya gelerek, görüş alış-verişinde bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.